zakładanie spółki LTD

zakładanie spółki LTD

Podobno posłowie nie przeczytali 700 stron nowego prawa podatkowego na następny rok i przestało mnie to bawić. Mam średniej wielkości interes w małej miejscowości, ale ledwie, ledwie już funkcjonuję i chciałbym coś zmienić, może przenieść za granicę. Podzielcie się doświadczeniami, dobrymi praktykami, bardzo proszę.

grzelu11

Posty: 2

 
W UK składki zależą od dochodu. Jak nie masz pieniędzy to nie płacisz. Proste, ale nie u nas.

Gubuś234

Posty: 9

 
Marzy mi się brytyjska kwota wolna od podatku. My mamy w tym momencie ochłapy, duży ZUS zbliża się do 2000 złotych. W takich warunkach żyć i ogarniać inwestycje? Już wolę część z tej kwoty przeznaczyć na księgowość w UK i nie patrzeć na krajowe urzędy.

Marioleczka

Posty: 5

 
Mam firmę na Malcie od roku około założoną przez https://www.facebook.com/MalyZusiPodatki/ i wykorzystuję do przenoszenia majątku, bo myślę, że w Polsce będzie tragedia za kilka lat. Każdy, kto ma jakieś oszczędności, aktywa w kraju to powoli zaczyna przenosić, a najlepiej to zrobić przez podobne struktury, poza zasięgiem urzędu skarbowego w Polsce. To całkowicie legalne rozwiązanie.

Ekurygo

Posty: 2

 
To akurat prawda. Spółka LTD jest bardziej wiarygodna przy pozyskiwaniu finansowania, a za granicą zdobywasz od razu masę kontaktów. Ja średnio znałem angielski, ale na początku zleciłem księgowość, a później już sam ogarnąłem. Wszyscy tak zaczynają.

Nikusinski23

Posty: 16

 
Warto pomyśleć o zdalnej pracy, uniezależnionej od fizycznego adresu, bo to naprawdę rozszerza możliwości wyjścia na rynki międzynarodowe. A na globalnym rozwoju można zarobić.

Marioleczka

Posty: 3

 
Jeżeli myślicie o wystartowaniu z biznesem na rynku globalnym to zostaje tylko spółka LTD. Polskim firmom tak się nie ufa, jak formatowi LTD. A już nie wspominam o reputacji i kreacji marketingowej w takim przypadku.

cecyli2

Posty: 12

 
To proste. Lepiej dołączyć do brytyjskiego systemu ubezpieczeń społecznych, a nie do Polskiego. Przecież prognozy mówią i to przekazywane przez agencje rządowe, że emerytura wyniesie zaledwie 20% aktualnej pensji, a przy takiej inflacji to będą grosze. Ten system już u nas nie działa.

pawel253

Posty: 2