firma budowlana

firma budowlana

Szukam zaufanych firm związanych z inwestycjami drogowymi, stabilizacją terenu. Jeżeli możecie się podzielić realnymi doświadczeniami to tym bardziej chętnie poczytam. Proszę tylko o udział w dyskusji ludzi, którzy rozumieją temat, a nie przypadkowych użytkowników. Z góry dziękuję.

Antekkk

Posty: 2

 
Możesz jeszcze uwzględnić kalkulator budowlany, jak masz coś mniejszego, mocno specjalistycznego do zrobienia.

Grabow12

Posty: 5

 
Potwierdzam, u mnie wykopy robili, bardzo dobra i zaufana ekipa. Można spokojnie zlecać, co chcesz. Specjalizacja dość szeroka u nich, nawet farmy wiatrowe budują, a niewiele firm w Polsce się tematem zajmuje.

Miluśkooo2

Posty: 6

 
Zależy, co robisz. Każda firma budowlana się specjalizuje w pewnym obszarze, więc to też wypadałoby uwzględnić.

Jasio234

Posty: 2

 
Na pewno drogo, nie znaczy dobrze. Wypada potwierdzić jakość wykonawcy na rynku budowlanym niezależnie i to przy większych inwestycjach infrastrukturalnych. Zależy też od specjalizacji. Do niektórych projektów bardzo trudno znaleźć przy zaniżonych stawkach. Nikt już nie robi za frajera.

Klara323

Posty: 4

 
To zobacz, ile kosztuje wynajem sprzętu budowlanego do samodzielnych prac, aż się zdziwisz kolego :) Lepiej szczere mówiąc już zatrudnić profesjonalną ekipę i zainwestować

tomalix

Posty: 6

 
Popracuj dobrze nad harmonogramem, specyfikacją prac, żeby nie pozostawiać budowlańcom żadnych wątpliwości. Nie ma nic gorszego od wytycznych, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

hummer55

Posty: 14

 
Trafiłem na realizacje https://ana-bud.pl/uslugi-budowlane-i-inzynieryjne/ i postanowiłem zlecić wykop pod fundament budynku komercyjnego, docelowo hali produkcyjnej. Dostałem duże dofinansowanie częściowo unijne. To jest firma budowlana, która działa na zasadzie generalnego wykonawcy, więc biorą na siebie właściwie wszystkie sprawy związane z realizacją zadania. Ty dajesz wyłącznie zarys, oni ogarniają resztę.

gość45

Posty: 9

 
Patrz nie tylko na wykonawców lokalnych, tylko ogólnokrajowych. Uwierz, że niektórzy taniej wychodzą niż współpraca lokalna. Sam się zdziwiłem.

Grabow12

Posty: 4

 
Poproś o kosztorys, często robiony na oko po wstępnym kontakcie, żebyś mógł sobie mniej więcej porównać podmioty w branży. To się dzieje bardzo naturalnie. Trochę czasu poświęcisz, ale lepiej zaplanujesz temat inwestycji.

@marcelko

Posty: 12